21 sierpnia 2022

Jak czyścić okulary?

Czyszczenie okularów jest o tyle istotne, że zanieczyszczenia mają wpływ na prawidłowe widzenie na co dzień. Soczewki są pokryte specjalną powłoką, o którą trzeba dbać regularnie. Jak czyścić okulary? Podpowiadamy.

Czyszczenie okularów krok po kroku

Zacznij czyszczenie od dokładnego umycia rąk, aby dodatkowo nie zabrudzić okularów. Spłucz całą konstrukcję letnią wodą i użyj do tego bezpiecznych środków, np. delikatnego mydła. Nie stosuj detergentów, które mają chemiczny skład albo właściwości drażniące. Pozbądź się nadmiaru środka myjącego, a także wody. Wytrzyj do sucha okulary, korzystając z miękkiej ściereczki, np. tej, którą otrzymałeś wraz z zakupem okularów.

Podczas czyszczenia nie stosuj szorstkich tkanin ani ręczników papierowych. Soczewki mogą się też uszkodzić, kiedy użyjesz do ich wyczyszczenia gorącej wody. Niewskazane jest też czyszczenie okularów na sucho z użyciem ręcznika czy brudnej szmatki. W składzie środka do mycia nie powinny znaleźć się składniki posiadające ekstrakt z cytryny. Pamiętaj o tym, aby czyścić całe okulary, czyli soczewki i oprawę. Zainwestuj w dobrej jakości okulary, które będą Ci służyć przez długi czas. Kredyty pozabankowe na pewno pomogą Ci sfinansować ten zakup. Atrakcyjną ofertę możesz znaleźć na stronie https://proficredit.pl/kredyty-pozabankowe/.

Regularne czyszczenie okularów w podróży i pracy

Nie zawsze mamy czas i możliwości, aby wyczyścić okulary domowym sposobem. Wtedy przyda się sucha ściereczka, która jest miękka i bezpieczna dla soczewki. Warto przecierać je regularnie, aby zapewnić sobie dobre widzenie.

Na rynku istnieją też specjalne chusteczki, lekko nawilżane, które warto mieć ze sobą w torebce albo w samochodzie. Usuniesz paproszki i pozbędziesz się smug. Dzięki temu nie porysujesz okularów i nie będziesz musiał ich wymieniać. Jeśli korzystasz z wielorazowej ściereczki, za każdym razem wytrzep ją po użyciu, aby kurz i zabrudzenia nie osadziły się na materiale.

Często też w salonach optycznych znajdziesz specjalne preparaty, w tym płyny do czyszczenia okularów i specjalne ściereczki. Jeśli chcesz zainwestować w okulary albo środki do czyszczenia, kredyty pozabankowe od ProfiCredit to dobry sposób na zasilenie budżetu domowego.

 Specjalistyczne czyszczenie okularów

Raz na jakiś czas warto wybrać się do optyka, aby skutecznie wyczyścił on okulary. Korzysta się wtedy ze specjalistycznych preparatów, a także ultradźwięków. To skuteczny sposób, który sprawdzi się np. kiedy masz mocno zabrudzone oprawki, a brud osadził się w szczelinach. Dotyczy to zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych.