21 sierpnia 2022

Jaki kolor botków wybrać?

Obecnie botki są wśród kobiet bardzo popularne nie tylko w okresie jesieni, ale również i w okresie zimowym. W Polsce zima nie wygląda już tak, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Jest dość łagodna, rzadko pada śnieg i nie ma zbyt dużych mrozów. Dlatego ocieplane botki z nieco dłuższą cholewą, idealnie się wówczas nadają. Kłopotem jednak dla nas zazwyczaj jest to, jaki kolor botków zakupić. Czy powinny być to klasyczne czarne, a może lepiej jest postawić na nieco inną kolorystykę?

Botki w kolorze czarnym

Trzeba przyznać, że czarne botki sprawdzają nam się zdecydowanie najlepiej. Są one bowiem bardzo uniwersalne i pasują do wszystkiego. Do ubrań o mocnej i jaskrawej kolorystyce, jak i do tych stonowanych. Botki czarne są uniwersalne, to ponadczasowa klasyka. Można je zakładać do pracy, na uczelnię czy też nawet na randkę.

Takie botki mają różnorodne obcasy, które mają duży wpływ na to, na jaką okazję dane obuwie będzie pasowało. Jeśli chodzi o szpilkę, są to botki zdecydowanie na jakieś ważniejsze uroczystości. W okresie zimowym, mogą się one nadawać na wyjście na imprezę firmową, a nawet i na jakąś rodzinną. Wiele par botków ma dosyć niskie zabudowanie, przez co nie różnią się one aż tak bardzo od szpilek.

Do pracy najlepszym wyborem są klasyczne botki na płaskiej platformie bądź też na stosunkowo stabilnym koturnie. Gdy idziemy do pracy, zdecydowanie najbardziej liczy się dla nas komfort i wygoda. To jest najistotniejsze, ponieważ mamy do wykonania mnóstwo obowiązków. Oczywiście każda kobieta chce wyglądać pięknie niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajduje. Jednak w pracy warto postawić na wygodę, ponieważ ma to również wpływ na nasze zdrowie.

Botki na słupku, są natomiast najbardziej uniwersalne. Pasują one bowiem i na większe wyjścia, i na wyjście do pracy. Oczywiście wszystko zależy od samej wysokości słupka. Sprawdzają się one jednak praktycznie zawsze, dlatego to właśnie w nie inwestuje największa ilość kobiet.

Brązowe, granatowe, czerwone…

Oczywiście prócz czarnych botków, na rynku mamy również i te w o wiele jaśniejszych barwach. Czy ze względu na uniwersalność czarnych, powinniśmy wystrzegać się kupowania jakichś innych kolorów? Zdecydowanie nie. Przede wszystkim botki kolorowe mogą bardzo ożywić nam stylizację, na czym powinno nam zimą zależeć. Poza tym świetnie się one komponują mimo wszystko z wieloma stylizacjami. Przykładowo botki beżowe i szare również są bardzo uniwersalne, jak i czarne. Warto zatem kupować botki w różnych kolorach, choć czarne w naszej szafie powinny znaleźć się obowiązkowo.