22 sierpnia 2022

Obuwie medyczne – czy może być modne?

Pracujący w branżach medycznych niejednokrotnie spędzają cały dzień na nogach. Muszą zmagać się z bólem, jeśli ich buty nie są odpowiednio dobrane. To z kolei wpływa na komfort pracy, a niejednokrotnie prowadzi też do powstawania wielu schorzeń. Żeby grupy zawodowe takie jak farmaceuci, kosmetyczki oraz lekarze mogli wykonywać swoją pracę w sposób należyty, niezbędny wydaje się zakup odpowiedniego obuwia.

Obuwie medyczne idealnie dopasowane do stopy

Ten rodzaj butów wykonywany jest w większości ze skóry naturalnej. Ten rodzaj materiału zapewnia komfort podczas wielogodzinnego chodzenia i dopasowuje się do stóp. Warto zwracać uwagę na grubość skóry. Nie powinna być sztywna, ponieważ zwiększone jest wtedy ryzyko obtarcia i powstania odcisków. Miękka skóra łatwo się zgina, więc nie ma się tego problemu. W ciepłe dni stopy oddychają, a w zimne, skóra chroni je przed chłodem. Wśród różnych fasonów można dobrać taki, który najbardziej będzie pasował do gustu oraz oczekiwań.

Jaką podeszwę powinno mieć obuwie medyczne?

Obuwie medyczne to rodzaj butów, które są wysoce eksploatowane. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo, zostało ono odpowiednio zaprojektowane. Podeszwa jest stabilna, ale nie zawsze płaska. W wielu modelach podeszwa jest wyprofilowana. Wszystko po to, żeby lepiej dostosowywała się do konkretnej stopy. Dobre wyprofilowanie nie obciąża kręgosłupa, co jest ważne, gdy dużo czasu spędza się w ruchu. Podeszwy są wykonane z materiału antypoślizgowego, który gwarantuje przyczepność. W szpitalach i aptekach podłogi myte są częściej niż w innych miejscach użyteczności publicznej, dlatego cecha, jaką jest dobra przyczepność, wydaje się konieczna. Obuwie tego typu odznacza się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu jest trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Obuwie medyczne z miękkimi wkładkami

Wkładki, jakie stosowane są w butach, mają tak duże znaczenie, jak rodzaj podeszwy. Najlepiej, gdy są one wykonane z materiałów nieuczulających i miękkich. Mają bezpośredni kontakt ze stopą i jeśli są dobrze dobrane, to stopa nie ślizga się w butach. Po wielogodzinnej pracy stopy są zmęczone i spocone. Dlatego tylko odpowiednie wkładki, a więc te, które są antybakteryjne i zapobiegające niemiłym dla nosa zapachom są niezbędne podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Obuwie medyczne przede wszystkim powinno być funkcjonalne. Stopa ma w nim oddychać i się nie męczyć. Nikt jednak nie powiedział, że buty, w których chodzi się w pracy, nie może być modne. Dawno minęły czasy, w których ten rodzaj butów dostępny był tylko w białym kolorze. Można wybierać pomiędzy wieloma fasonami i kolorami.